Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zrozumiałem.
Gorzów Wielkopolski

Lubuskie warte zachodu
 
 
 
 
Logowanie
 
 
 

nie jesteś zarejestrowany?
wpisz proponowany login i hasło, a przejdziesz do dalszej części formularza..
Relacje

Przedbiegi konkursów recytatorskich

30 października w Grodzkim Domu Kultury odbył się kolejny konkurs recytatorski. Wydarzenie i tym razem przyciągnęło wielu utalentowanych młodych ludzi.

Jednym z celów spotkania jest doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorów przed zbliżającymi się konkursami wyższego szczebla: Ogólnopolskim- i Lubuskim Konkursem Recytatorskim, stąd nazwa imprezy - "Przedbiegi konkursów recytatorskich OKR i LKR o nagrodę dyrektora GDK".

W Przedbiegach wzięło udział 26 osób, które zaprezentowały się w dwóch kategoriach - recytacja oraz, chętniej wybierana, poezja śpiewana. Poziom umiejętności był naprawdę zróżnicowany, jak również różnorodny był repertuar. Uczestnicy decydowali się na prezentację utworów począwszy od  znanej poezji i prozy po twórczość własną. Ich zmagania oceniali: Elżbieta Kuczyńska - pieśniarka i reżyser teatrów młodzieżowych, oraz Jerzy Paweł Duda - muzyk, aranżer i kompozytor. 



W kategorii recytacji jury przyznało tytuły laureata Oliwii Gondor oraz Patrykowi Pławskiemu. Zdecydowano również przyznać dwa wyróżnienia: Julii Adamczyk i Natalii Kwiatkowskiej. W kategorii poezji śpiewanej komisja konkursowa wyłoniła dwóch laureatów: Agnieszkę Bańdziak oraz Patryka Bąka (na zdj.). Wyróżnienia zdobyły: Hanna Toruńczak, Katarzyna Mielnik, Barbara Kosowska i Jowita Świtońska.

Karolina Kobryń
Fot. Arkadiusz Sikorski



30-10-2012



/ sprawozdania z tego miesiąca
 
Komentarze


brak komentarzy

zaloguj się aby móc komentować ten artykuł..

Kalendarz imprez
Sfinansowano w ramach Kontraktu dla województwa lubuskiego na rok 2004

Copyright © 2004-2026. Designed by studioPLANET.pl. Hosting magar.pl