Wiza do Nowego Jorku 17 maja w Klubie Myśli Twórczej Lamus odbyło się spotkanie autorskie z Anną Strzelec - pisarką i poetką, podczas którego zaprezentowana została jej najnowsza książka - "Wiza do Nowego Jorku".
Anna Strzelec jest z wykształcenia artystą plastykiem, a polonistką z zamiłowania. Zadebiutowała w maju 2008 roku kilkoma wierszami wśród nowych twarzy twórców, których wiersze i opowiadania umieściła Monika Sawicka w swojej powieści "Kruchość porcelany".
Autorka dwóch powieści: "Tylko nie życz mi spełnienia marzeń" i "Druga pora życia" o perypetiach polsko-niemieckiego małżeństwa i życia w zachodnim dobrobycie. Wieloletni pobyt w Niemczech dostarczył autorce inspiracji do napisania pierwszej książki, która została przyjęta z dużym zainteresowaniem ze strony recenzentów i czytelników. W krótkim czasie, w ślad za nią ukazał się dalszy ciąg opisanej historii z życia polskich emigrantów.
Anna Strzelec mieszka w Gorzowie Wlkp., czerpie radość z posiadania dzieci, przyjaciół i ogrodu. Od kwietnia 2011 roku jest członkiem Związku Literatów Polskich. Cytując Paulo Coelho mówi: "Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami ".
Bohaterką powieści "Wiza do Nowego Jorku" jest pisarka w średnim wieku, która na zaproszenie swojego polskiego partnera jedzie do niego do Nowego Jorku. Tam odkrywa, że jest on związany z... Murzynką. Świat jej się zawalił. Czy do końca? Co może dać bohaterce siłę do wydźwignięcia się z tej trudnej sytuacji. Czy po takim przejściu można jeszcze uwierzyć w miłość? Atrakcyjna fabuła w jeszcze ciekawszej scenerii stolicy świata.
Beata Stanek, źródło: http://www.annastrzelec.eu Fot. Kryspin Bober
17-05-2012
/ sprawozdania z tego miesiąca
|