Parę wyobrażeń na temat przestrzeni Od 3 września w Oficynie Zespołu Willowo-Ogrodowego przy Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta można oglądać obrazy Jacka Antoniego Zielińskiego. Jest to wystawa najnowszych prac powstałych w ciągu ostatnich jedenastu latach. Wernisaż odbył się 2 września.
"Parę wyobrażeń na temat przestrzeni" to tytuł czwartej już wystawy Jacka Antoniego Zielińskiego w Gorzowie. Artysta, który współpracował w latach 1978-2002 z Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta przyczynił się do powstania kolekcji "Krąg Arsenału", którą placówka ma w swoich zbiorach.
Jacek Antoni Zieliński urodził się w 1936 roku w Warszawie. W latach 1954-1960 studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom w pracowni Tadeusza Kulisiewicza.
Na wystawie możemy obejrzeć trzydzieści trzy obrazy, które należą do kilku grup tematycznych: "Nokturn", "Mroki i rozjaśnienia", "Widoki lasu", "Tryptyk leśny", "Stojąca fala", "Dalekie świecenia". Tematami obrazów są niebo i las. Są to bardzo różne formacje przestrzenne, ale nie ma między nimi żadnej sprzeczności. W tekście w katalogu towarzyszącemu wystawie Zieliński napisał: "Niebo to symbol kosmosu, las to symbol życia". Artystę od lat fascynuje przestrzeń, niebo, gwiazdy i przyroda.
Wystawa czynna do 30 września.
Tekst i fot. Robert S. Sławiński
2-09-2011
/ sprawozdania z tego miesiąca
|